Üyelik Sözleşmesi

Sitenin ve mobil uygulamanın genel kullanım şartlarını ve bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumlulukları içeren kullanım şartları sayfasının ve aşağıda belirtilen üyelik sözleşmesi (“Üyelik Sözleşmesi”) hükümlerinin, www.uskuplu.com.tr (“İnternet Sitesi”) ve Üsküplü Kuyumculuk’un mobil uygulaması kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde İnternet Sitesini ya da mobil uygulamayı kullanmamanız rica olunur.

Üyelik Sözleşmesinin kurulması için, istenilen üye bilgileri ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek üye olma butona basmanız yeterlidir. İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu numarası ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girmenizi özellikle rica ederiz. Üyelik bilgilerinde istenen bilgilerini girerek bu Üyelik Sözleşmesi’ni onaylayan üye; İnternet Sitemizde, mobil uygulamamızda ve mağazalarımızda kişisel veri işlemleri ve üyelik, müşteri hizmetleri hususunda yapılan bilgilendirmeleri, hüküm ve koşulları önceden görmüş, okumuş, incelemiş ve anlamış sayılarak kabul edilmektedir.

Üsküplü Kuyumculuk, İnternet Sitesinde ya da mobil uygulamada mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile İnternet Sitesinde veya mobil uygulamada sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler İnternet Sitesinde ya da mobil uygulamada yayın tarihinde yürürlüğe girer.    

1.         TARAFLAR

1.1.    Bir tarafta www.uskuplu.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Şamlar Mahallesi Süzer Bulvarı, 3. Caddesi Şehr-i Bazaar Avm, F Çarşısı, D:4, 34488 Başakşehir/İstanbul adresinde bulunan Üsküplü Kuyumculuk (Bundan böyle "Üsküplü Kuyumculuk" olarak anılacaktır).

1.2.    Diğer tarafta www.uskuplu.com.tr internet sitesine üye olan internet Kullanıcı  sı (Bundan böyle "Kullanıcı" olarak anılacaktır.) 

2.         SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu Sözleşme'nin konusu Kullanıcının İnternet Sitesini kullanımına ilişkin şartların ve yükümlülüklerin belirlenmesidir. 

3.         KULLANIM ŞARTLARI

3.1.  18 yaşından küçük kişiler İnternet Sitesinden alışveriş yapamazlar. Siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla Kullanıcı, 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder. 

3.2.   İnternet Sitesinden alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız. 

3.3. İnternet sitesinden alışveriş yapmak için sisteme üye olmak zorunda değilsiniz. Ancak çeşitli avantajlardan yararlanabilmeniz, sonraki alışverişlerinizi daha da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

3.4.   Kullanıcı siteye kayıt olurken bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, Üsküplü Kuyumculuk'un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla Kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Üsküplü Kuyumculuk'un kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu sözleşmenin onaylanması ile Üsküplü Kuyumculuk'un yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini kabul eder. 

3.5.  İnternet Sitesinde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca internet Sitesinde geçerlidir. 

3.6.    Üsküplü Kuyumculuk, İnternet Sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, site kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahiptir. İnternet Sitesinde ve/veya uzantılarında değişiklik yapılması halinde bu değişiklikler yayımı tarihinde yürürlüğe girecek olup Kullanıcı tarafından siteye girilmesi ve/veya sitenin kullanılması ile iş bu değişiklikler kabul edilmiş sayılacaktır. Üsküplü Kuyumculuk, iş bu kullanma şartlarını istediği zaman ve gerekli görmesi halinde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar. 

3.7.   Üsküplü Kuyumculuk, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar. 

3.8.  İnternet Sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yer alan ticari markalar, ticari unvanlar, başlıklar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler ve sitede kullanılan tüm diğer materyaller, teknik veriler www.uskuplu.com.tr ve bağlı olduğu Üsküplü Kuyumculuk mülkiyetindedir ve yasal koruma altındadır. Bu İnternet Sitesi üzerinde sunulan metin ve grafik dosyaları copyright ve/veya müseccel marka kanunlarıyla ya da başka herhangi bir yolla www.uskuplu.com.tr ait tescilli tasarım olarak korunmaktadır. Bu sebeple İnternet Sitesi ve uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı hiçbir metin ya da görsel materyal dahil hiçbir unsur önceden izinsiz alınmaksızın kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal, Üsküplü Kuyumculuk'un izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link veremez, başka internet sitelerinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde Üsküplü Kuyumculuk her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır. 

3.9.  İnternet Sitesine ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, İnternet Sitesinde yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Üsküplü Kuyumculuk’un hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır. 

3.10. İnternet Sitesinden Üsküplü Kuyumculuk'un sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde Üsküplü Kuyumculuk'un işbu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan hiç bir hal ve surette hukukî/idarî/cezaî ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. İş bu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen Kullanıcıya aittir. 

3.11. Üsküplü Kuyumculuk'un her ne sebeple olursa olsun Kullanıcı işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

3.12. Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir. 

3.13. Üsküplü Kuyumculuk, İnternet Sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. 

3.14. Sitemize hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, bu sayılanlara benzer faaliyetlere girişildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde Kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında Üsküplü Kuyumculuk'un sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukuki hakkı saklı tutulmaktadır. 

3.15.Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer kullanıcıların bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcının buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan Kullanıcı sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukuki, idari, cezai sorumluluk Kullanıcıya ait olacaktır.

4.         YÜKÜMLÜLÜKLER 

4.1.   Kullanıcı, İnternet Sitesini kullanırken Üsküplü Kuyumculuk'un sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukuki, idari ve cezai her türlü sorumluluğun Kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. 

4.2.  Kullanıcı, İnternet Sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz. 

4.3.    Üsküplü Kuyumculuk'un, Kullanıcının bu madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber İnternet Sitesinde belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde Kullanıcının İnternet Sitesi kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.

4.4. Kullanıcı, işbu Üyelik Sözleşmesi ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Üsküplü Kuyumculuk'un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi, Kullanıcının Üyelik Sözleşmesine aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkı bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder. 

4.5.   Kullanıcı üyeliğini iptal etmek istemesi halinde üyelik iptal işlemini site üzerinden gerçekleştirebilecektir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde Kullanıcının İnternet Sitesine giriş yetkisi kaldırılacaktır. 

4.6.   Kullanıcının Üsküplü Kuyumculuk ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen Kullanıcının sorumluluğunda olup iş bu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Üsküplü Kuyumculuk hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz. 

4.7.  Kullanıcının hesabını sonlandırması halinde Üsküplü Kuyumculuk hesaba ilişkin bilgileri silme hakkını saklı tutar. Kullanıcının bu halde Üsküplü Kuyumculuk’un hiç bir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır. 

4.8.  Kullanıcının diğer kullanıcılarla ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, Kullanıcı      diğer kullanıcıların ve/veya üye olmaksızın İnternet Sitesini kullanan kimselerin İnternet Sitesini kullanmasını önleyici/zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, virus, truva atı vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmi makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde Kullanıcının kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmakla Üsküplü Kuyumculuk'un Kullanıcı hesabını sonlandırma ve doğmuş/doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır. 

4.9.   İnternet Sitesinin virüs vb. yazılımları içermemesi amacıyla tedbir almış olmasına rağmen Kullanıcıların nihai korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Kullanıcının İnternet Sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan Kullanıcı sorumluluğu bulunmaktadır. 

4.10. Üsküplü Kuyumculuk, iş bu Üyelik Sözleşmesi hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Kullanıcılara sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. Üsküplü Kuyumculuk, belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlayacaktır. Güncel kullanım şartları İnternet Sitesinde yayınlanması ile uygulanabilir hale gelecektir. 

4.11. Üsküplü Kuyumculuk, Kullanıcının kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya Üsküplü Kuyumculuk'un haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir. 

4.12. İnternet Sitesinde Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Kullanıcıların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. Üsküplü Kuyumculuk'un Kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

4.13. Kullanıcının işbu Üyelik Sözleşmesi hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde Kullanıcının Üyelik Sözleşmesi, Üsküplü Kuyumculuk tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir. 

4.14. Taraflar, Üsküplü Kuyumculuk'a ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, mevzuata uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 

5.         YÜRÜRLÜK

İşbu kayıt formunun doldurup onaylaması ya da bu sitenin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Kullanıcı işbu Üyelik Sözleşmesine uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Üyelik Sözleşmesi, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu Üyelik Sözleşmesinde sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın Üsküplü Kuyumculuk tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

6.         YETKİLİ MAHKEME 

İşbu Üyelik Sözleşmesinin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır. 

7.         TEBLİGAT 

7.1.   Kullanıcının Üsküplü Kuyumculuk'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu Üyelik Sözleşmesi ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Kullanıcıya yapılan her türlü bildirimin Kullanıcıya postanın gönderilmesinden 1 gün sonra ulaştığı kabul edilir. 

7.2.    Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. 

7.3.    Kullanıcı, Üyelik Sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticarî içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.